имплантирајте ги мозокот и очите во машината

Јазик
Производи
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Со децениско богато искуство во индустријата, WELDO се фокусира на целосно автоматско издавање машини и машини за боење. Го помина сертифицирањето на системот за квалитет ISO9001 и има голем број независни патенти за интелектуална сопственост и повеќе авторски права на софтвер. Нашата компанија го помина двојно мекото сертифицирање на претпријатието, сегашното ниво на технологија и обемот на продажбата го достигнаа водечкото ниво во светската индустрија.
Мобилна машина со голема брзина со двојна станица
Апликација: 1. погоден за различни течни материјали, како што се боја за печење, лепак за епоксидна смола АБ, емајл, УВ лепак, електронски силикон, кристално лепило, пластично мастило, метално мастило, ЕМИ спроводнички лепак, спроводливо кохезивно, инстант лепак, лепак за леење, паста за лемење, лубрикант, сребрен лепак, црвен лепак, термичка паста, паста за спречување на суша, про transparentирна боја, средство за фиксирање на завртки, смола за СТП, лепак за низок / среден вискозитет, итн. 2. може да се примени за да се издаде течен материјал на различно работно парче материјал, како што се метал, пластика, шумски, налепници и така натаму.
Weldo 5 бои ПВЦ / Силициумска етикета машина за автоматско диспензерирање
Карактеристики: 1. Увезете ја датотеката JPG во софтвер за да ја програмирате патеката за издавање. 2. Користејќи компјутерско програмирање, софтверот е јасно видлив, удобен и брз. 3. Единствена млазница или мулти-млазница може да се користат според вистинското производство. Макс 5 млазници кои работат заедно за да го подобрат производството. 4. До 8 различни копчиња за кратенка за програмирање, костум за производство на повеќе процедури. 5. Откако програмата е програмирана, таа може да се зачува во компјутерот и е трајно валидна. Кога производот треба да се изработи следниот пат, програмата може да се повика директно без второ програмирање. 6. Испуштање на два калапи истовремено со функцијата за позиција на мувла. 7. Одговараат на комплицирани и производи со додадена вредност од ПВЦ и силикон. 8. Брзо производство, една машина е еквивалентна на 3 до 5 индивидуални работници, што може значително да го скрати периодот на испорака на нарачката. 9. Стабилно направете производи од ПВЦ / силикон, висок квалитет, ниска неисправна стапка , може да помогне да се намалат трошоците. 10. Софтверот и работата на машината лесно се учи , може да помогне да се скрати времето за обука. 11. Метод на програмирање: Точка, линија, лак.
Weldo 12 бои ПВЦ / Силициумска машина за автоматско диспензерирање
Карактеристики: 1. Увезете ја датотеката JPG или DXF во софтвер за да ја програмирате песната за издавање. 2. Флексибилен метод на програмирање, може според клиентите да изберат компјутерско графичко програмирање или да учат кутија (практично) за програмирање. 3. Единствена млазница или мулти-млазница може да се користат според вистинското производство. Max12 млазници кои работат заедно за да го подобрат производството. 4. До 8 различни копчиња за кратенка за програмирање, костум за производство на повеќе процедури. 5. Откако програмата е програмирана, таа може да се зачува во компјутерот и е трајно валидна. Кога производот треба да се изработи следниот пат, програмата може да се повика директно без второ програмирање. 6. Испуштање на два калапи истовремено со функцијата за позиција на мувла. 7. Одговараат на комплицирани и производи со додадена вредност од ПВЦ и силикон. 8. Брзо производство, една машина е еквивалентна на 3 до 5 индивидуални работници, што може значително да го скрати периодот на испорака на нарачката. 9. Стабилно направете производи од ПВЦ / силикон, висок квалитет, ниска неисправна стапка , може да помогне да се намалат трошоците. 10. Може да се комбинира со роботот за да се формира целосно автоматска линија за производство, што може автоматски да произведува и да ги намалува трошоците за работна сила. 11. Софтверот и работата на машината лесно се учи , може да помогне да се скрати времето за обука. 12. Метод на програмирање: Точка, линија, лак.
Weldo 18 бои ПВЦ / Силициумска машина за автоматско диспензерирање
Апликација за производ: 1. Производи за подароци 2. Keychain, бар МАТ, cupубител на чаши, ознака за багаж, случај со возач на пенкало, 3. Силиконски мобилен cae, силиконски часовник, силиконски зглоб, држач за мобилен телефон од ПВЦ, отворач за шишиња од ПВЦ. 4. влекач за патенти, гумена значка, горниот дел од чевлите, прицврстувачи за куки и јамки 5. Преклопување чевли, лента за антиколизија TPR за нараквици, ѓон за чевли
Нашата услуга
Целосно автоматизирана технологија на производство, ослободување на работна сила, заштеда на труд и подобрување на ефикасноста!
WELDO обезбедува висококвалитетна опрема за издавање лепила, иновативни и персонализирани апликативни решенија за технологија за да им помогне на клиентите да ја зголемат деловната флексибилност, да ја оптимизираат ефикасноста на производството и да ги постигнат целите на одржливост, да ги направат автоматските машини и опрема да ја зголемат ефикасноста на производството и стабилноста на производот, да ги променат трошоците за производство и да ги зголемат профитите.
Случај
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Опремата за автоматизација WELDO нуди видови на машина за издавање и робот-скара на глобалните клиенти, нашиот производ е широко користен во електроника, автомобили, домашни апарати, додатоци за обувки, налепници, мотоцикли, капе пластика, хардверски значки, подароци за накит, часовници, храна, голф, уметност за нокти, додатоци за мобилни телефони, очила и други полиња. Клиенти на долготрајна соработка вклучуваат Midea, Huawei, Gree, Skyworth, Haier и други компании Fortune 500 и голем број производствени мали и средни претпријатија.
Производствена ознака на машина со голема брзина
Ознака за производство на машина со голема брзина
Машина со голема брзина за производи со лак со голема осветленост
Машина со голема брзина за производи со лак со голема осветленост
Боење на хаубата на мотоциклот
Боење на хаубата на мотоциклот
WEIDO Обојте ја ознаката на возилото на машината со голема брзина
WEIDO Обојте ја ознаката на возилото за машина со голема брзина
За нас
WELDO е основана во март 2007 година.
WELDO е технолошка компанија која се фокусира на истражување и развој, производство и продажба на автоматизирана опрема за производство за контрола на течности, како што се автоматско издавање лепак, пластично издавање, боење и вентили за вбризгување. Нашата главна категорија, вклучувајќи машина за издавање и робот за скара, итн.

Обезбедете водечка индустрија за интелигентна технологија на производство, професионална, совршена, навремена пред-продажба, продажба, услуга по продажбата, иновативни решенија за апликација за персонализирана технологија, производство на напредна визуелна автоматизација.
Контактирајте не за повеќе решенија за претпријатието
Дизајн и истражување и развој на решенија за вештачка интелигенција кои обезбедуваат деловна вредност за претпријатијата во согласност со нивните потреби.
Прилог: